با Principle می‌تونید به سادگی اینتراکشن‌های جذاب خلق کنید و یا برای محصول خود یک پروتوتایپ تمام عیار بسازید! تو این دوره تمام امکانات نرم‌افزار پرینسیپل رو با هم مرور می‌کنیم و با جدیدترین نسخهٔ اون آشنا می‌شیم!

دانلود فایل‌های تمرینی


معرفی دورهٔ آموزش مقدماتی پرینسیپل


جلسهٔ اول: آشنایی با محیط نرم‌افزار

تو این جلسه با محیط نرم‌افزار پرینسیپل آشنا میشیم. قبل از شروع این جلسه، حتما فایل‌های تمرینی دوره رو از اینجا دانلود کنید.


جلسهٔ دوم: برقراری ارتباط میان آرت‌بوردها

در جلسهٔ قبل با محیط نرم‌افزار و ابزارهای اون آشنا شدیم. این جلسه قرار هست که با آرتبورد‌ها آشنا بشیم و اولین اینتراکشن‌ها رو تولید کنیم تا بعد از یک اکشن، از یک آرتبورد به آرتبوردی دیگر منتقل شویم.


جلسهٔ سوم: شخصی‌سازی انیمیشن‌ها

بعد از این که تونستیم بین آرتبوردها جا به جا بشیم، حالا باید این جا‌به‌جایی‌ها رو شخصی‌سازی کنیم تا به نتیجهٔ دلخواه خودمون نزدیک بشیم. تو این جلسه با تمام جزئیات انیمیشن‌ها در پرینسیپل آشنا میشیم.


جلسهٔ چهارم: معرفی درایور و ساخت اسکرول

تا اینجا تونستیم موشن‌هایی که می‌خواستیم رو بسازیم، ولی اگه بخوایم از پرینسیپل برای تست‌های کربردپذیری استفاده کنیم، یا نیاز به پروتوتایپ‌های اینتراکتیو داشته باشیم، باید از ابزار درایور در پرینسیپل استفاده کنیم.


جلسهٔ پنجم: ایجاد و استفاده از کامپوننت‌ها

یکی از ایراداتی که همیشه به پرینسیپل گرفته میشد، طولانی شدن زمان ساخت پروتوتایپ برای یک پروژهٔ بزرگ بود؛ کامپوننت‌ها راه حل قابل قبولی است که پرینسیپل در سال گذشته به نرم‌افزار خود اضافه کرد. با کامپوننت‌ها از تکرار مکررات در پرینسیپل جلوگیری می‌کنیم!


جلسهٔ ششم: خروجی گرفتن و جمع‌بندی

برای تست کاربردپذیری یا مشاهدهٔ صفحات در موبایل خود، باید از نرم‌افزار Principle Mirror استفاده کنین که مخصوص سیستم عامل IOS هست، اما اگه بخواین خروجی به صورت فیلم داشته باشین، قسمت آخر رو هم ببینید.


تو این آموزش شما تمام ابزارهای پرینسیپل رو یاد گرفتین، ولی بیشتر کارهایی که با پرینسیپل انجام میشه، بدون یاد گرفتن تکنیک‌ها و ترفندهای اون امکان نداره! برای یاد گرفتن این ترفندها، هیچ منبعی بهتر از سایت principletemplates.com نیست! تو اینجا می‌تونین فایل‌های آماده رو دانلود کنین و مسیر خودتون در یادگیری نرم‌افزار پرینسیپل رو ادامه بدین!